امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میزبانی وب یا هاست چیست؟
#1
میزبانی وب یا هاست چیست؟
میزبانی وب سرویسی است که به سازمان ها و نهادها و افراد اجازه می دهد یک وب سایت یا صفحات وب را به روی اینترنت ارسال کنند. هاست یا ارائه دهنده سرویس میزبانی، یک کسب وکار است که فناوری و خدمات مورد نیاز برای وب سایت یا طراحی سایت و یا صفحات وب را در اینترنت ارائه می دهید و شما می توانید این خدمات را مشاهده کنید. میزبانی وب در رایانه های مخصوص به نام سرور میزبانی و ذخیره می شود.
هنگامی که کاربران اینترنت می خواهند وب سایت شما را مشاهده کنند. همه آنها باید آدرس وب سایت که همان دامنه است در مرورگر خود تایپ کنند. سپس کامپیوتر یا هر نوع دیوایسی که دارند به سرور متصل می شود و صفحات وب شما از طریق مرورگر به آنها تحویل داده می شود. اگر هاست می خواهید باید دامنه خود را در اختیار شرکت میزبانی وب یا هاستینگ قرار دهید و اگر دامنه ندارید می توانید برای ثبت دامنه با شرکت ریجسترار برای ثبت دامنه اقدام کنید.
انواع خدمات میزبانی وب (هاست)
انواع میزبانی وب (هاست) می تواند توسط شرکت میزبانی وب در اختیار شما باشد. قبل از ثبت سفارش هاست و خدمات میزبانی مهم است که بدانید چه نوع خدماتی را برای وب سایت خود نیاز دارید این موارد از قبیل نوع کسب وکار، نوع بودجه ، نوع سرور است که تعیین کننده استفاده از کدام نوع از خدمات است.
[img=557x0]https://www.espinashost.com/wp-content/uploads/2018/08/web-hosting-company-300x172.jpg[/img]
گزینه های میزبانی که در دسترس هستند و شما می توانید هر کدام را انتخاب کنید:
  • سایت ساز
  • هاست اشتراکی
  • هاست اختصاصی
  • هاست مدیریت شده
سایت ساز
خدمات سایت ساز یک نوع از خدمات میزبانی وب است که به مبتدیان این امکان را می دهد که یک وب سایت داشته باشند. اما مهارت های فنی و دانش برای برای ساخت یک وب سایت با سایت ساز کم ندارند. خدمات سایت ساز به طور معمول یک رابط مبتنی بر مرورگر است که به شما امکان می دهد تا یک ساخت وب سایت داشته باشید بدون اینکه تنظیمات اضافی در میزبانی وب داشته باشید.
هاست اشتراکی
میزبانی وب به صورت اشتراکی است صاحبان وب سایت و همچنین شما در یک سرور میزبانی وب می شوید که این میزبانی وب به صورت اشتراکی بین همه تقسیم می شود. این شامل به اشتراک گذاشتن سرور فیزیکی و برنامه های نرم افزاری در یک سرور است. سرویس های میزبانی وب اشتراکی با قیمت مناسب می توانند مقرون به صرفه برای شما باشند زیرا هزینه های سرور بین شما و سایر صاحبان وب سایت به اشتراک گذاشته می شود.
هاست اختصاصی
[img=715x0]https://www.espinashost.com/wp-content/uploads/2018/08/How-and-where-to-host-your-WordPress-website-731x341-300x140.jpg[/img]
در این میزبانی وب به صورت اختصاصی است و تمام فضای سرور را در اختیار شما گذاشته می شود و تمام امکانات به شما تخصیص داده می شود. میزبانی وب اختصاصی باعث می شود عملکرد سریع تر وب سایت شما داشته باشد و تمام منابع را بدون اشتراک گذاری در اختیار شما باشد.
با این خدمات شما باید هزینه های کامل سرور را پرداخت کنید. هاست اختصاصی برای وب سایت هایی است که نیاز به مقدار زیادی از منابع هستند. در ضمن این نوع هاست از امنیت بالاتری  برخوردار است.
هاست مدیریت شده
در این نوع میزبانی ، شما سرور را خریداری می کنید و از امکانات کامل آن برخودار می شوید. علاوه بر این شما مسئول سرور خود خواهید بود. مزیت این نوع سرویس میزبانی در این است که شما کنترل کامل وب سرور خود را دارید و به راحتی می توانید اسکریپت ها و یا برنامه های مورد نیاز خود را نصب کنید.
در اسپیناس هاست شما می توانید با توجه به نیاز خود هر کدام از خدمات فوق را انتخاب کنید.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان