امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیت کوین کش چیست؟
#1
یک ارز رمزنگاری شده است که به صورت یک هاردفورک از بیت کوین جدا شده است. در حال حاضر بیت کوین کش یک ارز و یک شبکه کاملا مجزا و با خصوصیات متفاوت از شبکه بیت کوین است. مهمترین تفاوت در شبکه بیت کوین کش نسبت به بیت کوین، افزایش حجم بلاک ها از 1 مگابایت به 8 مگابایت است. با توجه به افزایش حجم بلاک، تعداد تراکنش های بیشتری می توانند در آن قرار گیرند و سرعت کانفرم شدن تراکنش ها در شبکه بیت کوین کش بالاتر خواهد بود. هر چند طرفداران شبکه بیت کوین معتقد هستند که این افزایش حجم بلاک می تواند باعث ایجاد نوعی ناپایداری و بی اعتمادی در شبکه بیت کوین کش شود.
در تاریخ 20 ژانوئیه 2017(مصادف 1 بهمن 1395) استخراج کنندگان بیت کوین، پیشنهاد بهسازی و تکامل بیت کوین(BIP) را با 97% رای موافق، تصویب کردند.
اغلب کاربران بیت کوین اعتقاد داشتند که تصویب تکامل بیت کوین(BIP) بدون افزایش محدودیت بلاک، باعث بروز مشکل خواهد شد، به ویژه برای افرادی که از بیت کوین به عنوان یک سرمایه دیجیتال استفاده می کنند، نه به عنوان یک ارز مبادله ای.
در تاریخ 1 آگوست بیت کوین کش به عنوان یک شاخه سخت (hard fork) از بیت کوین اعلام شد.این تاریخ به عنوان تاریخ جایگزینی بیت کوین اعلام شد، اما بعد از آن این دو ارز به صورت جداگانه معامله می شدند.
اولین بلاک بیت کوین کش با شماره 478559 بود.بیت کوین کش می تواند اندازه بلاکی را تا 8 مگ ایجاد کند. این در حالی است که در مورد بیت کوین در بلاک چین، بلاک ها تا اندازه حداکثر 1 مگابایت محدود می شوند و بلاک های بزرگتر از 1 مگ به طور خودکار از شبکه حذف می شوند.
نکته: محدودیت یک مگابایت در بیت کوین یک دغدغه را ایجاد کرده است که موجب افزایش هزینه های معاملاتی و پردازش معکوس معاملاتی می شود که نمی توانند در یک بلاک قرار بگیرند.
قیمت بیت کوین کش در 23 جولای به مقدار 0.5 بیت کوین رسید اما در 30 ژانویه به 0.1 بیت کوین کاهش یافت.در 29 اکتبر بیت کوین کش با قیمت 0.084 بیت کوین معامله شد. در تاریخ 9 آگوست بیت کوین کش 30 درصد سودآوری داشت. حتی اگر فورک برای بلاک ای بالاتراجازه می داد، بلاک های منشعب شده از بلاک اصلی 920 مگ بزرگتر از زنجیره فورک ایجاد شده در 9 آگوست بودند. در تاریخ 30 آگوست از زنجیره بیت کوین کش 1500 بلاک بیشتر از زنجیره بیت کوین استخراج شد، که سبب جذب مینرها به سمت این ارز گردید.
با توجه به الگوریتم استفاده شده در بیت کوین کش ((EDA)Emergency Difficulty Adjustment)، استخراج زنجیره های سودآور به سرعت در حال نوسان است، و سود کوین به طور مکرر بین بیت کوین و بیت کوین کش تغییرمی کند. اصلاحاتی برای این نوسانات سودآوری در تاریخ 13 نوامبر برنامه ریزی شده است. الگوریتم فعلی(EDA) با یک اگوریتم دشوارتر جایگزین خواهد شد، که از این نوسانات شدید جلوگیری می کند و در عین حال به بیت کوین کش اجازه می دهد که توان محاسباتی بیشتری نسبت به بیت کوین داشته باشد و خود را با سرعت با تغییرات سازگار کند.

سایت رسمی بیت کوین کش: www.bitcoincash.org
اگر دروغ می رهاند ، راستی همیشه رهاننده است.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان